KONST / Litografier / Färglitografi 16327225
nr 1632 7225
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
"Triumfens ögonblick - Kastaren", Stadion. Signerad, numrerad 261/296. Färglitografi. Bladets mått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 94x72 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:36:07
15/7 16:00:48
700 kr
15/7 16:29:53